Sub14122019

Posljednje izmjene12:33:10 PM

Back Nalazite se ovdje: Home Sport Vijesti iz sporta Nogomet 1. HNLŽ (FOTO) Prva ovosezonska pobjeda Lepoglave uz četiri gola Valentine Kupčić

1. HNLŽ (FOTO) Prva ovosezonska pobjeda Lepoglave uz četiri gola Valentine Kupčić

Lepoglava je 6. kolu 1. hrvatske nogometne lige za žene došla do prve ovosezonske pobjede pobijedivši s uvjerljivih 5:2, uz četiri pogotka Valentine Kupčić, Neretvu iz Metkovića.

Utakmica se zbog rekonstrukcije igrališta u Lepoglavi igrala u Novom Golubovcu, na igralištu NK Golubovec pred 50-ak gledatelja.

Nogometašice Lepoglave mrežu gošći iz Metkovića zatresle su 7. minuti. Nabačenu loptu Valentine Kupčić u kazneni prostor gošći iskoristila je Leona Požgaj i domaćim nogometašicama donijela rano vodstvo. Pola sata nakon toga na scenu stupa Valentina Kupčić koja, prvo u 36. minuti iz odlično izvedenog slobodnog udarca dovodi Lepoglavu u vodstvo od 2:0, a samo minutu kasnije iz solo prodora povisuje na 3:0. Gošće do kraja prvog poluvremena uspijevaju preko Veronike Terzić smanjiti na 3:1. S tim se rezultatom otišlo na odmor.

U drugom poluvremenu nogometašice Lepoglave nastavljaju gdje su stale. Nakon pritiska na gostujućoj polovici i jednog ubačaja u kazneni prostor gošći, jedna od igračica Neretve igrala je rukom. Sudac je pokazao na jedanaesterac koji, zbog odlične intervencije gostujuće vratarke Jelene Kešina, u pogodak nije uspjela pretvoriti Leona Požgaj. No, nešto kasnije učinila je to Valentina Kupčić. Naime, nakon jednog u nizu prekršaja koje su gošće napravile tijekom utakmice i zbog kojih je službeni liječnik često boravio na terenu, sudac je, zbog toga što je prekršaj napravljen u kaznenom prostoru, pokazao na bijelu točku s koje Valentina Kupčić u 67. minuti povisuje na 4:1 da bi točku na i Kupčić, svojim četvrtim i petim pogotkom Lepoglave, stavila u 71. minuti.
Poraz gošći u 78. minuti ublažila je Gabrijela Dugandžić zabivši za konačnih 5:2.

ŽNK Lepoglava: Simona Murić, Izidora Kostanjevec, Sandra Kuča, Tea Hojsak, Snježana Špac, Nikolina Mjahen (od 83. Martina Kušter), Valentina Mrkoci (od 62. Stefany Štefanec), Katarina Rabuzin, Lorena Lovrić, Valentina Kupčić, Leona Požgaj (od 89. Daria Šambar), Ena Hojsak (pričuva), Marija Vučkovečki (pričuva); Stella Gotal (trener).

Nakon šest odigranih kola Lepoglava ima četiri boda s kojima 10. studenog odlazi na gostovanje Agramu u Zagreb.