Pet23082019

Posljednje izmjene04:38:16 PM

Back Nalazite se ovdje: Home Sport Vijesti iz sporta Ostalo U LEPOGLAVI ODRŽAN OLIMPIJSKI FESTIVAL DJEČJIH VRTIĆA (FOTO) I ja ću biti olimpijac

U LEPOGLAVI ODRŽAN OLIMPIJSKI FESTIVAL DJEČJIH VRTIĆA (FOTO) I ja ću biti olimpijac


Više od 200 mališana iz šest dječjih vrtića okupilo se pod geslom "I ja ću biti olimpijac" u Lepoglavi na Olimpijskom festivalu dječjih vrtića.

Poput pravih olimpijaca, mališani su u školsku sportsku dvoranu ušli u defileu, praćeni pljeskom brojne publike, predstavljajući svoje vrtiće – DV Lepoglavu ( 1. i 2. ekipa), DV Runolist iz Žarovnice, DV Bambi iz Sračinca, Vrtec pri OŠ Videm te DV Zeko iz Cestice.
Uslijedilo je podizanje olimpijske zastave, paljenje vatre, polaganje olimpijske prisege i intoniranje olimpijske himne nakon čega su počela natjecanja i to u pet disciplina – trčanju na 50 metara, štafeti 4x25 metara, skoku u dalj, bacanju loptice u dalj i nogometu.

Rezultati:

Trčanje na 50 metara (dječaci)
1. Lovro Golubić (DV Zeko Cestica)
2. Antonio Pređak (DV Lepoglava 1)
3. Luka Čretni (DV Lepoglava 1)

Trčanje na 50 metara (djevojčice)
1. Lucija Kokot (DV Zeko Cestica)
2. Ema Karas ( DV Videm)
3. Žana Jelen (DV Videm)

Štafeta 4x25 metara (dječaci)
1. DV Videm
2. DV Lepoglava 1
3. DV Zeko Cestica

Štafeta 4x25 metara (djevojčice)
1. DV Videm
2. DV Zeko Cestica
3. DV Lepoglava 1

Skok u dalj (dječaci)
1. Karlo Butko (DV Runolist Žarovnica)
2. Matija Levanić (DV Zeko Cestica)
3. Fran Liber (DV Bambi Sračinec)

Skok u dalj (djevojčice)
1. Marina Pečić (DV Runolist Žarovnica)
2. Leona Borak (DV Zeko Cestica)
3. Elena Držaić (DV Runolist Žarovnica)


Bacanje loptice u dalj (dječaci)
1. Jan Malčec ( DV Zeko Cestica)
2. Benjamin Martić (DV Bambi Sračinec)
3. Roko Kovač (DV Runolist Žarovnica)

Bacanje loptice u dalj (djevojčice)
1. Lea Popijač Glavica (DV Runolist Žarovnica)
2. Vanessa Svetec (DV Runolist Žarovnica)
2. Katja Vugrek (DV Lepoglava 1)

Nogomet (dječaci)
1. DV Runolist Žarovnica
Lepoglava 2
3. Lepoglava 1

Nogomet (djevojčice)
1. DV Bambi Sračinec
2. Lepoglava 1
3. DV Runolist Žarovnica

Ukupni poredak
1. DV Zeko Cestica
2. DV Runolist Žarovnica
3. Lepoglava 1
4. Vrtec pri OŠ Videm
5. DV Bambi Sračinec
6. Lepoglava 2

Medalje najuspješnijima uručili su zamjenik gradonačelnika Grada Lepoglave Hrvoje Kovač i predsjednik Zajednice sportskih udruga Grada Lepoglave, Tonko Županić, dok je na samom početku natjecanja svim sudionicima dobrodošlicu i puno uspjeha tijekom natjecanja poželio gradonačelnik Marijan Škvarić.
Olimpijski festival dječjih vrtića u Lepoglavi organizirala je Zajednica sportskih udruga Grada Lepoglave.