Pon14102019

Posljednje izmjene04:52:20 PM

Back Nalazite se ovdje: Home Kultura Vijesti iz kulture Manifestacije DANI SPORTA, ZABAVE I KULTURE VIŠNJICA 2019 Pehar pobjednika 24. Memorijalnog malonogometnog turnira "Stjepan Križanec" otišao u Sloveniju

DANI SPORTA, ZABAVE I KULTURE VIŠNJICA 2019 Pehar pobjednika 24. Memorijalnog malonogometnog turnira "Stjepan Križanec" otišao u Sloveniju

U Višnjici je proteklog vikenda održana trodnevna manifestacija Dani sporta, zabave i kulture u okviru koje je odigran 24. Memorijalni malonogometni turnir "Stjepan Križanec".

Pobjednik 24. Memorijalni malonogometni turnir "Stjepan Križanec", na kojem je nastupilo 25 ekipa, je ŠD AS iz Slovenije koje je u finalnom susretu, boljim izvođenjem sedmeraca ( u regularnom dijelu utakmice nije bilo pogodaka), s 3:2 pobijedila ekipu Draganič pilana i Vuzem kojoj je pripalo drugo mjesto. U borbi za treće mjesto USR Višnjica je, također nakon izvođenja sedmeraca (i ova je utakmica u regularnom dijelu završila bez pogodaka), s 3:2 pobijedila ekipu RM Bednja Carpona pack i Briški transporti.

Najboljim vratarem turnira proglašen je Timi Krajnc iz ekipe ŠD AS, a najbolji strijelac turnira je njegov suigrač Jure Šmigoc.

Ove je godine odigran osmi po redu ženski te drugi veteranski malonogometni turnir. Na ženskom je turniru slavila ekipa ŽNK Lepoglave, ispred domaćih ekipa Buffet kod Slavice i Višnjice.
Veteranski turnir osvojila je ekipa NK Lepoglave, drugo je mjesto zauzela ekipa Cirkulana, a treće UŠR-a Cvetlin.

I ove su godine održane tradicionalne dječje igre na kojima su prigodu pokazati svoje sportske vještine i talente imali i oni najmlađi.

Manifestaciju je, pod visokim pokroviteljstvom predsjednice Republike Hrvatske Kolinde Grabar Kitarović, organizirala Udruga za sport i rekreaciju "Sport za sve" Višnjica, a tijekom tri se dana njenog trajanja pod velikim šatorom održavao kulturno – zabavni program uz već standardno veliku posjećenost.
I ovog je puta, prigodom otvorenja Manifestacije, odana počast poginulom hrvatskom vitezu Stjepanu Križancu u čiji se spomen igra navedeni turnir.