Pet03072020

Posljednje izmjene04:27:01 PM

Back Nalazite se ovdje: Home Sport Vijesti iz sporta Nogomet HRVATSKI NOGOMETNI KUP ZA ŽENE Pregrada predvođena Maradonom izbacila Lepoglavu u 1/8 finala Kupa

HRVATSKI NOGOMETNI KUP ZA ŽENE Pregrada predvođena Maradonom izbacila Lepoglavu u 1/8 finala Kupa

Nogometašice Lepoglave poražene su u 1. kolu (1/8 finala) Hrvatskog nogometnog kupa za žene od Pregrade te ispale iz daljnjeg kup natjecanja. Utakmica je odigrana u Lepoglavi pred 50-ak gledatelja, a gošće iz Pregrade slavile su rezultatom 3:5.

Pregrada je povela već u 3. minuti utakmice preko Petre Glavač, da bi pet minuta kasnije gošće vodile s 0:2. Strijelac je bila Petra Bračević. Lepoglava se rezultatski vraća u igru u 20. minuti kada preko Lorene Lovrić smanjuje vodstvo gošći na 1:2. No, u 28. minuti gošće ponovno dolaze do dva gola prednosti. Za 1:3 ponovno zabija Petra Bračević. Tri minute kasnije Valentina Miškec oduzima loptu igračicama Pregrade, ulazi u kazneni prostor gdje je srušena te sutkinja pokazuje na bijelu točku s koje Valentina Kupčić postiže pogodak za 2:3. U samom finišu prvog poluvremena dosuđen je jedanaesterac za gošće koji realizira legenda hrvatskog ženskog nogometa Marija Matuzić, poznata kao Maca Maradona, i dovodi Pregradu u vodstvo od 2:4.

U drugom poluvremenu nogometašice Lepoglave pritišću gošće i u 68. minuti preko Marije Vučkovečki, koja je ušla u igru, smanjuju na 3:4. Lepoglava nastavlja s pritiskom dok gošće prijete u kontrama i polukontrama. Iz jedne, u 84. minuti, zabijaju za konačnih 3:5.

Nakon ispadanja iz Kupa Lepoglava kreće u drugi dio sezone 1. hrvatske nogometne lige za žene. Prva utakmica proljetnog djela prvenstva odnosno utakmica 10. kola igra se u subotu 18. ožujka u Lepoglavi s početkom u 15 sati. U goste dolazi petoplasirana ekipa lige Viktorija iz Slavonskog Broda.