Uto04082020

Posljednje izmjene05:32:16 PM

Back Nalazite se ovdje: Home Sport Vijesti iz sporta Nogomet 1. HRVATSKA NOGOMETNA LIGA ZA ŽENE (FOTO) Lepoglava poražena od izravnog konkurenta za ostanak u ligi

1. HRVATSKA NOGOMETNA LIGA ZA ŽENE (FOTO) Lepoglava poražena od izravnog konkurenta za ostanak u ligi

U 12. kolu 1. hrvatske nogometne lige za žene nogometašice Lepoglave su, uvjetno rečeno, na domaćem terenu u Novom Golubovcu poražene 1:2 od ekipe Katarina Zrinski iz Čakovca.
Rano primljeni pogodak, nesreće s ozljedama, promašene prigode i pomalo čudan sudački kriterij kumovali su porazu lepoglavskih nogometašica.

U samom otvaranju utakmice, već u 3. minuti, gošće iz Čakovca dolaze pogotkom Anđele Ćurić do vodstva od 1:0. Unatoč šoku nogometašice Lepoglave preuzele su inicijativu i do kraja poluvremena propustile nekoliko izglednih prigoda izjednačiti pa i povesti. Na odmor se odlazi s minimalnom prednošću gošći.

Drugo poluvrijeme bolje otvaraju gošće koje u 62. minuti dolaze do vodstva od 2:0 golom Laure Škvorc. Samo tri minute kasnije Lepoglava se vraća pogotkom kapetanice Valentine Kupčić. Smanjenje vodstva gošći pozitivno je djelovao na nogometašice Lepoglave koje kreću po izjednačenje, no ponovno je uslijedio šok. Nogometašicu Lepoglave Leonu Požgaj dvadesetak minuta prije kraja utakmice pogađa lopta u glavu te dolazi do prekida utakmice. Nakon ukazane medicinske pomoći Leona je hitnom medicinskom pomoći prebačena u bolnicu u Zaboku gdje je utvrđen potres mozga. Nakon tog šoka, deset minuta kasnije, uslijedio je novi. Igru zbog ozljede napušta i Valentina Kupčić koju je u prodoru prema golu, u izglednoj prilici, srušila gostujuća igračica koja je za svoj start dobila samo žuti karton.
Do kraja utakmice Lepoglava je pokušala doći do izjednačenja no gošće su uspjele sačuvati svoje vodstvo osvojivši tri važna boda.

- Unatoč početnom šoku uspjele smo preuzeti inicijativu te stvoriti prigode koje, na žalost, nismo iskoristile. Kad smo se, unatoč još jednom primljenom pogotku, vratile u utakmicu uslijedili su novi šokovi s ozljedama što nas je sputalo da do kraja utakmice ipak dođemo do pozitivnog rezultata – prokomentirala je utakmicu trenerica ŽNK Lepoglave Stella Gotal.

Nezadovoljan suđenjem, pomoćni trener Lepoglave Siniša Matuza je zbog prigovora glavnoj sutkinji zaradio, jedan za drugim u manje od minute vremena, dva žuta kartona odnosno crveni te je isključen s utakmice.

ŽNK Lepoglava trenutno se nalazi na posljednjem mjestu prvenstvene tablice.