Čet03122020

Posljednje izmjene02:24:39 PM

Back Nalazite se ovdje: Home Sport Vijesti iz sporta Ostalo USPJEH Alen Čretni na Atenskom maratonu osvojio 2. mjesto u vojnoj kategoriji

USPJEH Alen Čretni na Atenskom maratonu osvojio 2. mjesto u vojnoj kategoriji

Lepoglavčan Alen Čretni, student četvrte godine studija Vojno inženjerstvo na Hrvatskom vojnom učilištu “Dr. Franjo Tuđman” uspješno je nastupio na jednom od najslavnijih svjetskih maraton – Atenskom maratonu. U konkurenciji od oko 20.000 trkača Alen je zauzeo 36. mjesto, a u vojnoj kategoriji stigao do pobjedničkog postolja osvojivši 2. mjesto.

Zanimljivo je da je ovo tek njegov drugi istrčan maraton. Završio ga je s ostvarenim vremenom od 2:46:58.

Navedeni maraton trči se na ruti koju je atenski glasnik Filipid pretrčao prije 2500 godina. Utrka počinje u gradu Maratonu, prolazi poznatim povijesnim znamenitostima,a završava na stadionu Panathinaiko u Ateni.

Više o Alenovom uspjehu možete pročitati na stranicama Hrvatskog vojnika (OVDJE)